Kasutad veebilehitsejat, mida tootja enam ei uuenda. Palun vaheta veebilehitsejat või laadi turvaliseks internetikülastuseks ja meie veebilehe sisu õigesti nägemiseks alla uuem brauser:

Tallinna vanalinna müüride ja tornide kaasaegne fassaadivalgustusAsukoht

Tööde iseloom

Muud

Staatus

Valmimise aeg


Hooned
Insenerrajatised
Betoonitööd

2019. aastal said Tallinna vanalinna müür ja tornid moodsa valguslahenduse, mis äratab need pimeduse saabudes justkui uuele elule. 2017. aastal Tallinna linna korraldatud ideekonkursi võidutöö kontseptsioon on justkui austusavaldus vanalinna ajaloo armidele ja fragmentidele, mida müürid väljendavad. Nüüd sosistavad hooned meile lugusid pikast ja põnevast ajaloost, tuues valguse ja varjude abil esile oma väärikad vormid ja põnevad üksikasjad. Tähelepanu keskmesse on toodud detailid, mis rõhutavad hoonete isikupära ning loovad hoolikalt valitud valgustugevuse abil linnaruumis hubase meeleolu. Valgusarhitektid on sättinud paika valgustugevused, nurgad ja nivood, et tuua esile Tallinna vanalinna algupärane olemus.

Projekti käigus sai uue valgustuse ligi 40 objekti ning paigaldati ligi 600 LED valgustit. Uued sooja valgustemperatuuriga LED-valgustid annavad senise valguslahendusega võrreldes ligi 20-kordse energiasäästu ning heidavad müüridele sooja ja õrna valgust, mis loob õdusa miljöö.

Rohkem infot www.valgussosistab.ee

1. juulil 2021. aastal omandas Merko Ehitus Eesti osaluse Connecto Eestis ning senine Merko elektriehituse ärivaldkond liitus Connectoga. Ühiselt Connecto kaubamärgi alt tegutsemine võimaldab pakkuda varasemast oluliselt laiemat teenuste valikut – lisaks madal-, kesk- ja kõrgepinge elektrivõrkude projekteerimisele, ehitusele ja hooldusele tegutseb Connecto ka telekommunikatsiooni- ja gaasivõrkude valdkonnas. Vaata Connecto tehtud töid.

Tellija:
AS Kapitel
Projekti nimi:
Tallinna vanalinna müüride ja tornide kaasaegne fassaadivalgustus
Kategooria:
Insenerrajatised
Ehitise tüüp:
Energiarajatised
Arhitekt:
Lighting Design Collective OY
Peaprojekteerija:
AS Merko Infra
Tööde iseloom:
Rekonstrueerimine
Riik:
Eesti
Aadress:
Tallinna Vanalinn
Projekti algus:
2017
Valmimise aasta:
2019

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega. Loe küpsistest lähemalt.