Kasutad veebilehitsejat, mida tootja enam ei uuenda. Palun vaheta veebilehitsejat või laadi turvaliseks internetikülastuseks ja meie veebilehe sisu õigesti nägemiseks alla uuem brauser:

Tartu mnt 50 a äri- ja eluhooneHooned

Insenerrajatised

Elektrivarustus

Betoonitööd


Asukoht

Tööde iseloom

 

 

 


Selles omapärase arhitektuuriga äri- ja eluhoones on 93 korterit ning kolm äripinda. Hoone madalam osa on kaheksa-, kõrgem 13-korruseline. Nullkorrusel asuvad tehnilised ruumid ning parkla 80-le sõiduautole. Hoone kandvad konstruktsioonid toetuvad raudbetoonist vaivundamentidele. Tartu maantee ja kvartali sisetänava poolsed välisseinad on monteeritavatest raudbetoonelementidest, kaetud soojustuskihiga ning krohvitud. Hoovipoolsed välisseinad on kolmekihilistest sandwich-tüüpi paneelidest. Trepikodade tänavapoolsed välisseinad on lahendatud klaasfassaadina. Kõik korteritevahelised ning korteri ja trepikoja vahelised siseseinad on suurema helikindluse tagamiseks raudbetoonpaneelidest, paksusega 200 mm. Tualettruumide ja vannitubade seinad on tehtud kergplokkidest, et vältida võimalikku niiskusest tekkivat hallitust – see oht varitseb kipsseinte puhul. Muud korterite siseseinad on metallkarkassil kipsplaatseinad mineraalvillast isolatsiooniga. Kõik tänavapoolsed rõdud on üleni klaasitud, samuti on lükandsüsteemiga kinnisteks planeeritud ka 13-korruselise hooneosa sisehoovi avanevad rõdud.

Tellija:
AS Merko Ehitus
Projekti nimi:
Tartu mnt 50 a äri- ja eluhoone
Kategooria:
Hooned
Ehitise tüüp:
Eluhooned
Arhitektid:
Ra Luhse, Tanel Tuhal, Tõnu Oppi
Sisearhitektid:
Eerik Olle, Ahti Peetersoo
Tööde iseloom:
Uus ehitis
Riik:
Eesti
Aadress:
Tartu mnt 50a, Tallinn
Projekti algus:
2010
Valmimise aasta:
2012

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega. Loe küpsistest lähemalt.