Kasutad veebilehitsejat, mida tootja enam ei uuenda. Palun vaheta veebilehitsejat või laadi turvaliseks internetikülastuseks ja meie veebilehe sisu õigesti nägemiseks alla uuem brauser:

Telia büroohooneAsukoht

Tööde iseloom

Muud

Staatus

Valmimise aeg


Hooned
Insenerrajatised
Betoonitööd

Lepingu raames rajati 14-korruseline äri- ja büroohoone ning kuue maapealse ja 1,5 maa-aluse korrusega parkimismaja. Büroohoone ja parkimismaja on rajatud vaivundamendile vaiade pikkusega kuni 19 meetrit. Büroohoone kandev karkass on monoliitsest raudbetoonist post-plaat süsteem. Kasutati poste diameetriga 400–700 mm ja sammuga kuni 8,6 meetrit. Postidele toetuv monoliitne vahelaeplaat on paksusega 300 mm.
Hoone ruumiline jäikus ja stabiilsus tagatakse hoone keskosas paikneva jäikussüdamikuga, mis moodustub liftišahtide ja trepikodade monoliitsetest 200–300 mm paksustest raudbetoonseintest. Horisontaalkoormused kantakse südamikule vahelagede kaudu. Kogu hoone horisontaalkoormus kantakse pinnasele hoone all asuvate rostvärkide ja vaiade kaudu, mistõttu on esimese korruse põrand lahendatud tavapärase pinnasele toetuva põrandaplaadi asemel 285 mm paksuse rostvärkidele toetatud ja rostvärkidega seotud kandva plaadina.
Konsoolse hooneosa vahelagede kandmiseks on esimese ja teise korruse vahelagedes postidele toetuvad järelpingestatud konsoolsed talad. Kuna esimese korruse vahelae talad on madalamad ja lühemad, kantakse osa esimese korruse koormusest teise korruse vahelae taladele üle konsooli esiservas olevate tõmbide abil.
Parkimismaja karkassi moodustavad monoliitbetoonist seinad ja postid ning järelpingestatud sarrusega monoliitbetoonist vahelagi. Vahelagede silded on valdavalt sammuga 17,3 X 7,5 meetrit. Vahelagi on projekteeritud järelpingestatud 550 mm kõrguste taladega ja 190 mm paksuse plaadiga.

Büroohoone monoliitbetoontööde maht oli üle 4500 m³, millest vahelagede maht moodustab 3200 m³, seinad 800 m³, postid 200 m³, rostvärgid 300 m³.
Parkimismaja monoliitbetoontööde maht oli üle 3000 m³.

Peaprojekteerimine BIM mudelis. Lisaks kasutatakse mudelprojekti ehitusmahtude arvutamiseks, hangete korraldamiseks ja tööde plaanimiseks.

Tellija:
Ekerepol OÜ
Projekti nimi:
Telia büroohoone
Kategooria:
Hooned
Ehitise tüüp:
Äri-, büroo- ja administratiivhooned
Arhitekt:
Pin Arhitektid OÜ
Peaprojekteerija:
AS Merko Ehitus Eesti
Tööde iseloom:
Uus ehitis
Riik:
Eesti
Aadress:
Mustamäe tee 3 ja 3a, Tallinn
Projekti algus:
2015
Valmimise aasta:
2017

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega. Loe küpsistest lähemalt.