Kasutad veebilehitsejat, mida tootja enam ei uuenda. Palun vaheta veebilehitsejat või laadi turvaliseks internetikülastuseks ja meie veebilehe sisu õigesti nägemiseks alla uuem brauser:

Ülemiste 110 kV GIS alajaamHooned

Insenerrajatised

Elektrivarustus

Betoonitööd


Asukoht

Tööde iseloom

 

 

 


Alajaama renoveerimisega peaaegu paralleelselt oli tellijal kavas ehitada ka Lasnamäe ja Ülemiste alajaamade vaheline 110 kV kaabliliin, et tagada piirkonnale suurem varustuskindlus. Olemasolev 110 kV jaotla oli õhkisolatsiooniga välisjaotla (AIS – air insulated switchgear). Hankedokumentatsiooni järgi taheti uueks jaotlaks Eestis suhteliselt haruldast ja kulukamat tüüpi, gaasisolatsiooniga sisejaotlat (GIS gas insulated switchgear).

Tegemist oli Merko elektritööde osakonna jaoks esimese 110 kV GIS tüüpi jaotlaga, mille ehitamine vaatamata keerukale sekundaarpoolele sujus ilma suuremate probleemideta. Sekundaarosa poolelt sai 110 kV jaotlaga seotud Jaotusvõrgu 35- ja 6 kV Siemensi jaotlad. Tänu lühikestele vahemaadele (hoonesisene jaotla) kulus ainult 16 km signaalkaableid, mis ühendati 11 000 klemmiga. Veebruaris 2009 sai objekt tellijale üle antud ja nüüd on ka Ülemiste piirkond, sh Tallinna Lennujaam, palju parema varustuskindlusega.

1. juulil 2021. aastal omandas Merko Ehitus Eesti osaluse Connecto Eestis ning senine Merko elektriehituse ärivaldkond liitus Connectoga. Ühiselt Connecto kaubamärgi alt tegutsemine võimaldab pakkuda varasemast oluliselt laiemat teenuste valikut – lisaks madal-, kesk- ja kõrgepinge elektrivõrkude projekteerimisele, ehitusele ja hooldusele tegutseb Connecto ka telekommunikatsiooni- ja gaasivõrkude valdkonnas.

Vaata Connecto tehtud töid.

Tellija:
OÜ Põhivõrk
Projekti nimi:
Ülemiste 110 kV GIS alajaam
Kategooria:
Elektrivarustus
Ehitise tüüp:
Alajaamad
Tööde iseloom:
Rekonstrueerimine
Riik:
Eesti
Aadress:
Katusepapi 36c, Tallinn
Projekti algus:
2006
Valmimise aasta:
2009

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega. Loe küpsistest lähemalt.