Kasutad veebilehitsejat, mida tootja enam ei uuenda. Palun vaheta veebilehitsejat või laadi turvaliseks internetikülastuseks ja meie veebilehe sisu õigesti nägemiseks alla uuem brauser:

Ülemiste liiklussõlmAsukoht

Tööde iseloom

Muud

Staatus

Valmimise aeg


Hooned
Insenerrajatised
Betoonitööd

Ülemiste liiklussõlm on Eesti oludes mastaapne ja keeruline infraehitus, Eesti võimsaim ristmikulahendus, mis loob eeldused Ülemiste kujunemiseks tulevikus Tallinna ja Eesti olulisimaks transpordisõlmeks. Ehituslikult oli Ülemiste liiklussõlme keerukaim osa 680-meetrine sõiduteetunnel, millest 320 meetrit on maa-alust suletud osa. Tunneli ehitus nõudis pidevat töötamist kõrge pinnavee taseme tsoonis ning kõige sügavamas kohas mindi ligi 16 meetrit allapoole Ülemiste järve pinda. Ülemiste liiklussõlme oluline osa on ka 150-meetrine viadukt. Sild on rajatud muutuva kõrgusega karpristlõikega raudbetoontaladele, mis on pingestatud järeltõmmatud pingearmatuuriga.

Ülemiste liiklussõlme rekonstrueerimistööd pälvis Eesti Betoonühingu poolt peaauhinna “Aasta Betoonehitis 2013”. Lisaks tunnustati Merko Ehitus Eesti projektidirektor Tiit Joostit antud objekti eest  “Aasta Ehitusinsener 2013” tiitliga.

Tellija:
Tallinna Kommunaalamet
Projekti nimi:
Ülemiste liiklussõlm
Kategooria:
Insenerrajatised
Ehitise tüüp:
Transpordirajatised
Koostööpartner:
Rand & Tuulberg AS ja Tallinna Teede AS
Tööde iseloom:
Uus ehitis
Riik:
Eesti
Aadress:
Tallinn
Valmimise aasta:
2013

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega. Loe küpsistest lähemalt.