Kasutad veebilehitsejat, mida tootja enam ei uuenda. Palun vaheta veebilehitsejat või laadi turvaliseks internetikülastuseks ja meie veebilehe sisu õigesti nägemiseks alla uuem brauser:

Viru-Nigula tuulepargi 110 kV alajaamHooned

Insenerrajatised

Elektrivarustus

Betoonitööd


Asukoht

Tööde iseloom

 

 

 


2007. aasta jaanuaris valmis Merko Ehitusel Viru-Nigula tuulepargi 110 kV alajaam, mille ehitus hõlmas projekteerimis-, ehitus-, paigaldus- ja seadistustöid ning juhtimishoone rajamist. Alajaama ehituse käigus rajati 3,1 km 110 kV õhuliini, ehitati juhtimishoone koos juhtimisseadmetega ning 110 kV jaotla. Esmakordselt Eestis kasutati 110 kV alajaama ehituse juures Austria firma Sprecher releekaitse- ja automaatikaseadmeid. Tegemist oli Merko Ehituse kui peatöövõtja jaoks esimese kõrgepinge alajaama valmimisega. Peale sellist “võtmed kätte” alajaama projekteerimise, ehitamise, seadistamise ja varustamise kogemust on Merkol moodustunud kompetentne meeskond, mis tegeleb alajaamade rajamisega ka edaspidi.

1. juulil 2021. aastal omandas Merko Ehitus Eesti osaluse Connecto Eestis ning senine Merko elektriehituse ärivaldkond liitus Connectoga. Ühiselt Connecto kaubamärgi alt tegutsemine võimaldab pakkuda varasemast oluliselt laiemat teenuste valikut – lisaks madal-, kesk- ja kõrgepinge elektrivõrkude projekteerimisele, ehitusele ja hooldusele tegutseb Connecto ka telekommunikatsiooni- ja gaasivõrkude valdkonnas.

Vaata Connecto tehtud töid.

Tellija:
OÜ Põhivõrk
Projekti nimi:
Viru-Nigula tuulepargi 110 kV alajaam
Kategooria:
Elektrivarustus
Ehitise tüüp:
Alajaamad
Tööde iseloom:
Uus ehitis
Riik:
Eesti
Aadress:
Tüükri küla, Viru-Nigula, Lääne-Virumaa
Projekti algus:
2005
Valmimise aasta:
2007

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega. Loe küpsistest lähemalt.