Kasutad veebilehitsejat, mida tootja enam ei uuenda. Palun vaheta veebilehitsejat või laadi turvaliseks internetikülastuseks ja meie veebilehe sisu õigesti nägemiseks alla uuem brauser:

Volta 110 kV alajaamAsukoht

Tööde iseloom

Muud

Staatus

Valmimise aeg


Hooned
Insenerrajatised
Betoonitööd

Volta alajaama rekonstrueerimise peamiseks põhjuseks olid amortiseerunud seadmed ja mõningal määral ka vanade Volta-Ranna 110 kV õlikaablite väljavahetamise vajadus. Volta alajaama rekonstrueerimiskava nägi ette varem kahel kinnistul paiknenud, Eesti Energia Jaotusvõrgu 6 kV alajaama ja Eleringi 110 kV alajaama koondamise Eesti Energia Jaotusvõrgu kinnistule.

Uus alajaam sai täisautomaatne, keskjuhtimiskeskusest juhitav ning hooldusvabade seadmetega. Alajaamas on nüüdseks uued hoonesisesed jaotlad: Eleringile 110 kV GIS ja EE Jaotusvõrgule 6 kV jaotusseade. Maasse paigaldati kogu kompleksi toiteks kaks liini 110 kV kaableid ja energia laialijagamiseks 65 liini 6 kV kaableid.

Rajati veel uus veevarustus- ja kanalisatsioonisüsteem, drenaažisüsteem koos õlieraldusega, piirdeaed ja teenindusteed, valve- ning tulehäiresüsteem.

1. juulil 2021. aastal omandas Merko Ehitus Eesti osaluse Connecto Eestis ning senine Merko elektriehituse ärivaldkond liitus Connectoga. Ühiselt Connecto kaubamärgi alt tegutsemine võimaldab pakkuda varasemast oluliselt laiemat teenuste valikut – lisaks madal-, kesk- ja kõrgepinge elektrivõrkude projekteerimisele, ehitusele ja hooldusele tegutseb Connecto ka telekommunikatsiooni- ja gaasivõrkude valdkonnas.

Vaata Connecto tehtud töid.

Tellija:
AS Elering
Projekti nimi:
Volta 110 kV alajaam
Kategooria:
Insenerrajatised
Ehitise tüüp:
Energiarajatised
Arhitekt:
Paavo Kais
Tööde iseloom:
Rekonstrueerimine
Riik:
Eesti
Aadress:
Tööstuse 52a, Tallinn
Projekti algus:
2009
Valmimise aasta:
2011

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega. Loe küpsistest lähemalt.