Asud AS MERKO EHITUS kontserni kodulehel group.merko.ee

Riias ostukeskus Alfa laienduse sarikapidu

16.01.2019

Riias tähistati ostukeskuse Alfa laienduse sarikapidu. Laiendus lisab ostukeskusele Alfa juurde 30 000 m², nii et kogualaks tuleb rohkem kui 100 000 m² ja suurendades rentnike arvu praeguselt 170 lt 250-le. Teine uusehitis – mitmekorruseline parkimismaja, mis lisas 500 uut parkimiskohta, tõstes koguarvu 1660-ni – on külastajatele avatud alates eelmise aasta detsembrist.

„Ehitajate jaoks on sarikapidu üks kõige olulisemaid verstaposte hoone ehitamise käigus. See on hetk, mil me võime rahulolevalt öelda, et märkmisväärne hulk tööd on tehtud, hoone konstruktsioonsõrestik on ehitatud ja me võime juba näha hoone täissuurust,” ütles Merksi juhatuse esimees Oskars Ozoliņš. „Suur tänu projektijuht Robert Rēboksi juhtimisel töötavale Merksi meeskonnale ning kõikidele meie äripartneritele nende töö eest selle ehituse juures, mis oli kõike muud kui lihtne. Alfa laiendamine toimub tiheda ajakavaga ja selleks suveks on kõik ebamugavused, mida see ehitustöö külastajatele põhjustab, asendatud täielikult mugavustega, mida pakuvad uus laiendus, parkla ja täiustatud taristu ostukeskuse ümbruses.”

Linstow Center Managementi juhatuse esimees Frode Grønvold: „Me oleme väga uhked siiamaani tehtud tööde üle. Ehitajad, ehitusjärelvalve ja disainerid on teinud tõeliselt väljapaistvat tööd ning mul on rõõm, et täna võime nautida Alfa uue avara laienduse sarikapidu. See laiendus lisab meie külastajate jaoks veel 30 000 m², mille hulgas on uus parkla. Lisaks annab see meile võimaluse pakkuda veelgi suuremat valikut kaubamärke, meelelahutusvõimalusi ja uusi üllatusi. Ning jah, me tunneme uhkust Alfa positsiooni tugevdamise üle Läti juhtiva ostukeskusena!”

Alfa laiendus hõlmab mahukat haljastuse kaasajastamist, mille hulgas on rohepargi rajamine, kus külastajatel on võimalik lõõgastuda ja nautida kõrge kvaliteediga keskkonda. Külastajad, kes tulevad autoga, võidavad lisaks mugavast pääsust ostukeskusesse ning uue maa-aluse autoparkla lisandumisest, nagu ka täiendavatest parkimisrajatistest, mis suurendavad kogu parkimisvõimsuse 2000 autoni. Projekti kuulub ka mugavate rattaparkimisrajatiste lisamine.

Multi Corprationi ettevõttesisene disainirühm TTDesign vastutab laienduse kontseptsiooni ja sisekujunduse eest. SIA Sarma & Norde Arhitekti vastutab arhitektuuri ja projekti tehnilise teostuse eest. Forma 2 käes on laienduse rajamise ja renoveerimistööde tehniline järelevalve, samas kui Merks vastutab ehitustööde eest.