Kõik uudised

Ventspilsi Muusikakeskkool ja kontserdisaal „Latvija“ anti Tellijale üle

5. juunil 2019.a. vaatas Riiklik ehituskontrolli büroo läbi akti uue Ventspilsi Muusikakeskkooli ja kontserdisaali „Latvija“ kasutusele võtmise kohta. Hoone projekti töötas välja saksa arhitekti David Kuki poolt esindatud arhitektibüroo Haascookzemmrich Studio 2050, kuid ehitustöid teostas ühendus “Merks – Ostas celtnieks”, mis võitis hankekonkursi käesoleva ekstravagantse ja energiatõhusa objekti teostamiseks.

Ventspilsi Muusikakeskkooli ja kontserdisaali „Latvija“ hoone on unikaalne tänu selles kasutatud innovaatilistele lahendustele, mis tagavad madala energiakulu minimaalse kasvuhoonegaaside emissiooniga. Näiteks on ehitatud välja meetrite pikkused kanalid õhu soojendamiseks ja jahutamiseks maasoojuse abil. On paigaldatud ventilatsioonisüsteem, mille töö intensiivsus sõltub CO2 tasemest ruumis. On valitud erilised aknad, mille avamisel lülitub välja ventilatsioon. Hoones on paigaldatud uuemad kliima- ja ajateabesüsteemid ning valgustuse, ribikardinate jm juhtimissüsteemid.

Uue hoone suures saalis, kus on ruumi 600 vaatajale, on paigaldatud kaks unikaalset muusikainstrumenti. Üks neist on manuaalne akustiline kontsertorel, mis on valminud Saksamaal ettevõttes Johannes Klais Orgelbau GmbH & Co. KG, ning teine on praegu maailmas kõige suurem vertikaalne kontsertklaver, mis on valmistatud Ungaris Läti päritolu klaveriehitusmeistri Dāvids Kļaviņši ettevõttes Klavins Piano Manufaktura Kft. Väike saal on aga huvitav selle poolest, et seal on ehitatud transformeeritav sein, mille avamisel saab saali kasutada vabaõhulavana.

Ventspilsi Muusikakeskkooli ehitamist alustati 2017.aasta veebruaris ning selle kogupindala on 6883 ruutmeetrit. 76% ruumidest on ettenähtud kooli tarbeks ning uude hoonesse kolib pea 500 muusikakooli õpilast ja 100 õpetajat.

Objekti tellijaks oli Ventspilsi linna omavalitsuse asutus “Komunālā pārvalde”.