Kõik uudised

Aprillist saab Merksi uueks tegevjuhiks Andris Bišmeistars

01. aprillil 2020 toimub muudatus kontserni Läti tütarettevõtte SIA Merksi juhatuses . 2012. aastast juhatuse esimehe positsioonil töötanud Oskars Ozoliņš lahkub ettevõttest ning juhatuse esimehena asub ametisse tänane SIA Merks juhatuse liige ja ehitusdirektor Andris Bišmeistars. Ettevõtte juhatus jätkab üheliikmelisena.

„Olen nüüdseks töötanud ehitusäris ja Merksis 17 aastat, mis tähendab, et olen pühendanud 40% kogu oma elust ja 65% oma tööelust sellele suurepärasele ettevõttele. Viimased 7 aastat olen töötanud tegevjuhi ametikohal. Peaaegu kõikide juhtimisteooriate järgi, mis puudutavad isiku ja tippjuhi tõhusust ühes ettevõttes, olen saavutanud piiri ja on aeg anda ohjad oma heale kolleegile, Andris Bišmeistarsile. Andris on töötanud Merksis alates 2005. aastast erinevatel ametikohtadel ning tunneb väga hästi ehitusvaldkonda, ettevõtet ja meeskonda. Olen kindel, et koostöös me ambitsioonika meeskonnaga saavutab ta Merksi jaoks häid tulemusi. Töötan tänasel kohal märtsi lõpuni, keskendudes Andrisele vajaliku abi andmisele ettevõtte juhtimise ülevõtmisel ning toetades meeskonda, et tagada sujuv juhtkonna vahetus,“ ütles Oskars Ozoliņš.

Lisaks juhatusele toimub muudatus SIA Merksi nõukogus –tänane nõukogu liige Janis Šperbergs astub tagasi ning nõukogu jätkab kolme liikmega: Andres Trink (esimees), Tõnu Toomik ja Priit Roosimägi.

Oskars Ozoliņši tegevjuhi  perioodil on Merksist saanud Läti üks tipptasemel ehitusettevõtteid, mille kogukäive on jõudnud poole miljardi euroni. Ettevõte on ehitanud mõne maamärgiks saanud  hoone nagu näiteks Liepāja ja Ventspilsi kontserdimajad, ostukeskuse Akropole Riias ning lisaks mõne väiksema hoone nagu näiteks Exupery rahvusvahelise kooli ja Riia Tehnikaülikooli energiateaduskonna. Lisaks on Merks viimase seitsme aasta jooksul arendanud ja ehitanud Riias kodu rohkem kui 600 perele.

SIA Merks (www.merks.lv) on Läti ehitusettevõte, mis teostab üld-, insener- ja elamuehituse töid ning kuulub Läti juhtivate elukondliku kinnisvara arendajate sekka.