Asud AS MERKO EHITUS kontserni kodulehel group.merko.ee

Läti tütarettevõte SIA Merks sõlmib Laima tehase ehitamise lepingu

18.04.2019

Ehitusfirma SIA Merks on sõlminud lepingu Orkla Confectionery & Snacks Latvija SIA-ga uue Laima maiustustetehase ehitamiseks Ādažis, Laimas tänav 6. Lepingu kogumaksumus on 8,9 miljonit eurot ja ehitustööd algavad käesoleva aasta aprillis.

„Oleme lepinguga väga rahul, sest Merks’i meeskonna eesmärk on luua majanduskasvuks sobiv keskkond – ettevõtete, linnade ja riikide arenguks ning see projekt sisaldab üheselt seda kõike. Asjaolu, et rahvusvaheline ettevõte investeerib pärast äri omandamist Lätis märkimisväärseid vahendeid tootmisüksuse loomiseks, näitab nii ettevõtte edukat kasvu, kui ka meie riigi ja antud juhul Ādaži piirkonna atraktiivsust investeeringuteks. Meil on hea meel olla selle projekti partneriteks ja Merks’i spetsialistide meeskonnaga garanteerime selle realiseerimise kõige kõrgemas kvaliteedis,” ütleb Merks’i juhatuse liige ja ehitusdirektor Andris Bišmeistars.
Väljakuulutatud hankes, mille eesmärk oli valida ehitaja Laima uue tehase rajamiseks, esitati 12 taotlust nii Läti juhtivatelt ehitusettevõtetelt kui ka rahvusvahelistelt gruppidelt ning pärast hoolikat hindamist valiti tehase ehitajaks Merks. Kavandatud on, et uus Laima tehas käivitub juba 2020. aastal. Ostetud krundile Ādažis on juba rajatud juurdepääsuteed ja infrastruktuuriühendused, samuti on tootmisüksuse tänav nimetatud Laima tänavaks.

„2017.aastal, mil me teatasime, et Lätis ehitatakse uus Laima tehas, alustasime tähelepanuväärse projektiga, mille eesmärgiks oli luua meie Laima uus kodu jätkusuutliku konkurentsivõime ja tuleviku kasvu jaoks. Täna, ehituslepingule alla kirjutades, oleme veel üks samm lähemale Laima maiustuste valmistamisele kaasaegses ja multifunktsionaalses tehases, mida Laima on juba ammu oodanud,“ rõhutab Orkla Latvija juhatuse esimees Thomas Didrihson.

Orkla Latvija on organisatsioon, mis ühendab ettevõtteid SIA Orkla Confectionery & Snacks Latvija ja SIA Orkla Foods Latvija, ning esindab Lätis selliseid armastatud brände, nagu Laima, Selga, Staburadze, Ādažu Čipsi, Spilva, Gutta, Everest ja teisi.

Ehitusfirma Merks on ühiskondlike, elamu- ja tööstushoonete ning insenerirajatiste ehituse peatöövõtja. Töötades Lätis alates 1996. aastast, on Merks saavutanud märkimisväärseid kogemusi rohkem kui 120 erineva keerukusega objekti ehitamisel, millest kuulsaimad on Arena Riga, Swedbank keskbüroohoone, kontserdisaal Lielais Dzintars. Ehitusfirma Merks on osa Balti ehitusturu liidrist Merko Ehitus, kelle aktsiad on noteeritud Tallinna Nasdaqi börsil alates 1997. aastast.