Asud AS MERKO EHITUS kontserni kodulehel group.merko.ee

Lidl alustab Lätisse logistikakeskuse ehitamist

19.10.2018

Täna, 19. oktoobril, alustavad üks Euroopa üks suuremaid jaemüügiettevõtteid Lidl ja ettevõte Merks ametlikult Lätis Lidli logistikakeskuse ehitamist. Logistikakeskuse arerendamiseks planeeritud investeeringud ületavad 55 miljonit eurot. Ettevõte, mille sihiks on pakkuda tarbijatele kõrge kvaliteediga tooteid madalaima võimaliku hinnaga, valmistab ette kohalikule turule sisenemist, millega annab oma panuse riigi majandusse uute töökohtade, riigikassasse laekuvate maksude ja valdkonnasisese konkurentsiga, millel võib olla positiivne mõju kogu jaekaubandusturule.

„Me oleme otsustanud siin tegutseda ja pakkuda Läti elanikele parimat kvaliteeti parima hinnaga. Hetkel oleme ettevalmistusfaasis ja Lidl Latvia südameks saab logistikakeskus. See tagab toodete kiire ja tõhusa tarnimise Lidli kauplustesse üle Läti, võimaldades meil pakkuda konkurentsi­võimelisi hindu ja kõrge kvaliteediga tooteid. Keskus tekitab sadu uusi töökohti, nagu ka koostöövõimalused transpordi- ja veoettevõtetele. See on märkimisväärne panus Läti majandusse,” ütles Lidl Lithuania tegevjuht Radostin Roussev-Peine, kes vastutab arendustöö eest Lätis ja Eestis.

Ettevõttena, mis valib järjepidevalt müügipindade rentimise asemel ehitamise, tunneb Lidl uhkust oma kaasaegsete, jätkusuutlike ja keskkonna­sõbralike lahenduste üle. Ulbrokase tänaval asuvast ja 47 tuhat ruutmeetrit hõlmavast logistikakeskusest tuleb üks kõige ajakohasem ja tehnoloogiliselt kaasaegseim logistikakeskus Balti riikides. Ehitusplaanid näevad ette laohoone ja selle kõrval asuva haldushoone ehitamise koos tugirajatiste ja infrastruktuuriga. Ehitustööd on usaldatud ettevõttele LLC (SIA) Merks ja lepingujärgne hind on 42,5 miljonit eurot (ilma käibe­maksuta), kuid ettevõte plaanib ka 15 miljoni euro eest investeeringuid varustuse ostmiseks. Ehitustööd peavad kava kohaselt algama 2018. a oktoobri lõpus, kuid valmima peaks keskus 2020. aastal.

„Meil on rõõm võtta ette töid, mis aitavad meil ametialaselt kasvada. Lidl on seadnud oma hoonetele väga kõrged jätkusuutlikkuse, energia­tõhususe ja uuenduste rakendamise standardid ning nende standardite rakendamine on hea väljakutse meie professionaalidest meeskonnale. Logistikakeskuse ehitamist juhivad Merksi kogenud töötajad, kes on end juba tõestanud suurte ja keerukate projektide elluviimisel. Koos oma partneritega loome hoone, mis rahuldab täielikult meie kliendi edaspidisest kasvust tulenevaid vajadusi, viies samal ajal ümbritseva keskkonna sellisesse seisukorda, et projektist saavad kasu ka kohalikud elanikud ja linn,” märgib SIA Merksi juhatuse esimees Oskars Ozoliņš.

Pidulikul tseremoonial osalesid asepeaminister ja majandusminister Arvils Ašeradens, Saksamaa suursaadik Lätis Rolf Schütte ja Riia linnavolikogu esimees Nils Ušakovs. Ajakapslisse pandi manifest – spetsiaalne sõnum tulevastele põlvkondadele, mille allkirjastasid tseremoonia külalised, lisaks ka foto praegu tühjast ehitusplatsist ja pildid kavandatud logistikakeskusest 2020. aastal.

Ajakapsli sulgemise tseremoonial osalesid ka Riia linna ehitusnõukogu esimees Inguss Vircavs, Riia linna arendusosakonna juht Armands Krūze, Saksa-Balti kaubanduskoja tegevjuht Florian Schröder, Läti välisinvestorite nõukogu juhatuse esimees Jūlija Sandberga ning Läti ivesteerimis- ja arenguagentuuri juht Andris Ozols.