Kasutad veebilehitsejat, mida tootja enam ei uuenda. Palun vaheta veebilehitsejat või laadi turvaliseks internetikülastuseks ja meie veebilehe sisu õigesti nägemiseks alla uuem brauser:

330kV õhuliin Eesti Elektrijaama uuele energiaplokileHooned

Insenerrajatised

Elektrivarustus

Betoonitööd


Asukoht

Tööde iseloom

 

 

 


2014. aasta kevadel valminud õhuliin Narva uue 300MW elektrijaama ning värskelt renoveeritud Aruküla 330/110 kV alajaama vahel tagab uue energiaploki ühendatuse Eesti elektrivõrguga. Projekti mahtu kuulus projekteerimine, kaks kaheahelalist kõrgepinge õhuliini masti koos vundamentidega, ning juhtmetööd, sealhulgas optikakaabli tõmbamine. Projekteerimisel lähtuti võimalusest lisada selleks hetkeks veel investeerimisotsuseta täiendava 300MW energiaploki ühendamine põhivõrguga.

Väljakutseks osutus lähtematerjalist puuduv, kuid elektrijaama tööks vajalik ning seega säilitamisele kuuluv jahutusvee toru, mis jooksis vundamentide jaoks ettenähtud alast läbi. Töömaa kitsastes oludes ei olnud mõeldav masti asukoha muutmine ning projekteerimismeeskond lahendas olukorra standardsete tehasetoodangu asendamisega kohapeal valatud vaivundament lahendusega.

Mitmed paralleelsed tööd suurehitusel nõudsid paindlikkust objekti graafikus ja kiiret reageerimisvõimet, millega koostöös alltöövõtjatega edukalt toime tuldi.

1. juulil 2021. aastal omandas Merko Ehitus Eesti osaluse Connecto Eestis ning senine Merko elektriehituse ärivaldkond liitus Connectoga. Ühiselt Connecto kaubamärgi alt tegutsemine võimaldab pakkuda varasemast oluliselt laiemat teenuste valikut – lisaks madal-, kesk- ja kõrgepinge elektrivõrkude projekteerimisele, ehitusele ja hooldusele tegutseb Connecto ka telekommunikatsiooni- ja gaasivõrkude valdkonnas.

Vaata Connecto tehtud töid.

Tellija:
Alstom Estonia AS
Projekti nimi:
330kV õhuliin Eesti Elektrijaama uuele energiaplokile
Kategooria:
Elektrivarustus
Ehitise tüüp:
Liinirajatised
Tööde iseloom:
Uus ehitis
Riik:
Eesti
Aadress:
Auvere küla, Vaivara vald, Ida-Virumaa
Projekti algus:
2012
Valmimise aasta:
2014

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega. Loe küpsistest lähemalt.