Kasutad veebilehitsejat, mida tootja enam ei uuenda. Palun vaheta veebilehitsejat või laadi turvaliseks internetikülastuseks ja meie veebilehe sisu õigesti nägemiseks alla uuem brauser:

Eesti Rahvusraamatukogu tehnosüsteemid ja fassaadidAsukoht

Tööde iseloom

Muud

Staatus

Valmimise aeg


Hooned
Insenerrajatised
Betoonitööd

Tehnosüsteemide uuendamise käigus vahetati välja Rahvusraamatukogu lugemissaalide ja hoidlate ventilatsiooniagregaadid (nii sissepuhe kui ka väljatõmbe osa), rekonstrueeriti ventilatsiooniseadmete soojavarustus, 5.–8. korruse lugemissaalidesse rajati uus jahutussüsteem, 1. Korruse tehnilises ruumis rekonstrueeriti jahutussõlm, samuti renoveeriti suvel vabajahutusena kasutatav välisbassein/ -purskkaev. Kõik renoveeritud süsteemid varustati automaatikaga ning kõik süsteemid said ka uued tugevvoolulahendused – alates magistraalkaablitega trafoalajaamadest. Fassaadide osas oli kõige suuremahulisemaks ja aeganõudvamaks tööks hoone 714 alumiiniumakna väljavahetamine kolmekordse paketiga PVC akende vastu. Tänu CO2 hanke raames vahetatud akendele saavutatakse kokkuhoid küttekuludelt ning paremaks muudeti ka ruumide helikindlus. Senine hoone peasissepääs asendati Fagel Duotour pöörduksega, millega Rahvusraamatukogu töötajad ja ka külastajad praegu juba väga rahul on.

Tellija:
Riigi Kinnisvara AS
Projekti nimi:
Eesti Rahvusraamatukogu tehnosüsteemid ja fassaadid
Kategooria:
Hooned
Ehitise tüüp:
Haridus-, kultuuri- ja spordihooned
Tööde iseloom:
Rekonstrueerimine
Riik:
Eesti
Aadress:
Tõnismägi 2, Tallinn
Projekti algus:
2012
Valmimise aasta:
2012

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega. Loe küpsistest lähemalt.