Kasutad veebilehitsejat, mida tootja enam ei uuenda. Palun vaheta veebilehitsejat või laadi turvaliseks internetikülastuseks ja meie veebilehe sisu õigesti nägemiseks alla uuem brauser:

Elektrilevi OÜ liitumine Mustamäe 110/6 kV alajaamasAsukoht

Tööde iseloom

Muud

Staatus

Valmimise aeg


Hooned
Insenerrajatised
Betoonitööd

Mustamäe alajaama uuendamine toimus Eleringi ja Elektrilevi ühise suurprojekti raames Mustamäe ja Õismäe piirkonna elektrivarustuskindluse tõstmiseks ning piirkonna kasvava energiavajaduse rahuldamiseks.

Tallinnasse Vilde teele rajati varasema Elektrilevi 6 kV alajaama kõrvale võtmed kätte meetodil uus Eleringi 110 kV alajaam. Tööde käigus projekteeriti ja ehitati alajaamale H-skeemiga 110 kV välisjaotla, uus juhtimishoone ja juurdepääsutee. Eestis esmakordselt ehitati alajaama seadmetele ümber kergkonstruktsiooniga hoone, et sobitada kõrgepinge alajaam paremini linnakeskkonda. Uus Mustamäe piirkondlik alajaam varustab elektriga üle 15 000 majapidamise ja asutuse, sealhulgas Põhja-Eesti Regionaalhaigla kompleksi ning mitmeid lasteaedu ja koole.

Alajaama paiknemine kitsastes tingimustes elumajade vahel nõudis äärmist täpsust projekteerimisel, ehitamisel ja elektritööde teostamisel.

1. juulil 2021. aastal omandas Merko Ehitus Eesti osaluse Connecto Eestis ning senine Merko elektriehituse ärivaldkond liitus Connectoga. Ühiselt Connecto kaubamärgi alt tegutsemine võimaldab pakkuda varasemast oluliselt laiemat teenuste valikut – lisaks madal-, kesk- ja kõrgepinge elektrivõrkude projekteerimisele, ehitusele ja hooldusele tegutseb Connecto ka telekommunikatsiooni- ja gaasivõrkude valdkonnas.

Vaata Connecto tehtud töid.

Tellija:
Elering AS
Projekti nimi:
Elektrilevi OÜ liitumine Mustamäe 110/6 kV alajaamas
Kategooria:
Insenerrajatised
Ehitise tüüp:
Energiarajatised
Peaprojekteerija:
AS Merko Infra ja AS Merko Ehitus Eesti
Tööde iseloom:
Uus ehitis
Riik:
Eesti
Aadress:
Vilde tee 92 a, Tallinn
Projekti algus:
2015
Valmimise aasta:
2017

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega. Loe küpsistest lähemalt.