Kasutad veebilehitsejat, mida tootja enam ei uuenda. Palun vaheta veebilehitsejat või laadi turvaliseks internetikülastuseks ja meie veebilehe sisu õigesti nägemiseks alla uuem brauser:

Elme Messer Gaasi lämmastikutehas



Hooned

Insenerrajatised

Elektrivarustus

Betoonitööd


Asukoht

Tööde iseloom

 

 

 


Eesti Energia Õlitööstus rajas Auveresse uue õlitehase, Enefit-280. Õli tootmiseks põlevkivist vajatakse lämmastikku, mille saamiseks ehitatigi gaasitehas. Tehase tehnoloogia paigaldas Itaalia firma SIAD. Gaasitehas koosneb seadmehallist, jahutushoonest, elektrihoonest ja olmehoonest. Lisaks rajati 3950 m2 asfaltteid ja -platse, reovee- ja tehnoloogilise vee trasse, pumpla, õli- ja liivapüüdja ning reovee- mahuti. Tehnoloogilises protsessis kasutatavad ressursid on välisõhk, elekter ja vesi. Ning saadud gaasiline lämmastik transporditakse torujuhtme kaudu kõrvalolevasse õlitööstusesse. Veeldatud kujul hapnik, lämmastik ja argoon kogutakse kogumismahutitesse ning transporditakse ära vastavate paakautodega.

Tellija:
Elme Messer Gaas AS
Projekti nimi:
Elme Messer Gaasi lämmastikutehas
Kategooria:
Hooned
Ehitise tüüp:
Tööstushooned
Tööde iseloom:
Uus ehitis
Riik:
Eesti
Aadress:
Auvere küla, Vaivara vald, Ida-Virumaa
Projekti algus:
2011
Valmimise aasta:
2012

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega. Loe küpsistest lähemalt.