Kasutad veebilehitsejat, mida tootja enam ei uuenda. Palun vaheta veebilehitsejat või laadi turvaliseks internetikülastuseks ja meie veebilehe sisu õigesti nägemiseks alla uuem brauser:

Harku alajaama laiendusAsukoht

Tööde iseloom

Muud

Staatus

Valmimise aeg


Hooned
Insenerrajatised
Betoonitööd

Lepingu mahus ehitati Harku ajalaama uus 330 kV duplekslahter Harku-Lihula-Sindi õhuliini ühendamiseks, hangiti alajaama täiendav 20 MVAr reaktor, projekteeriti vajalikud tööd ja paigaldati seadmed. Tööd toimusid „võtmed kätte” meetodil.

Harku alajaama laiendamine on osa Eesti ja Läti vahele kolmanda elektriühenduse rajamisest, mis omab olulist tähtsust Balti elektrivõrkude desünkroniseerimisel Venemaa elektrivõrgust ja ühendamisel Kesk-Euroopa sagedusalaga. Lisaks laiemale geopoliitilisele mõõtmele loob Harku alajaama laiendamine ja tulevikus alajaama Harku-Sindi õhuliini ühendamine võimalused Lääne-Eesti kõrgepingevõrgu tugevdamiseks ning Eesti mandriosa parema varustuskindluse tagamiseks.

1. juulil 2021. aastal omandas Merko Ehitus Eesti osaluse Connecto Eestis ning senine Merko elektriehituse ärivaldkond liitus Connectoga. Ühiselt Connecto kaubamärgi alt tegutsemine võimaldab pakkuda varasemast oluliselt laiemat teenuste valikut – lisaks madal-, kesk- ja kõrgepinge elektrivõrkude projekteerimisele, ehitusele ja hooldusele tegutseb Connecto ka telekommunikatsiooni- ja gaasivõrkude valdkonnas.

Vaata Connecto tehtud töid.

Tellija:
Elering AS
Projekti nimi:
Harku alajaama laiendus
Kategooria:
Insenerrajatised
Ehitise tüüp:
Energiarajatised
Peaprojekteerija:
AS Merko Infra
Tööde iseloom:
Uus ehitis
Riik:
Eesti
Aadress:
Hüüru küla, Saue vald, Harjumaa
Projekti algus:
2018
Valmimise aasta:
2019

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega. Loe küpsistest lähemalt.