Kasutad veebilehitsejat, mida tootja enam ei uuenda. Palun vaheta veebilehitsejat või laadi turvaliseks internetikülastuseks ja meie veebilehe sisu õigesti nägemiseks alla uuem brauser:

Jõhvi-Ida 35/6 kV alajaamHooned

Insenerrajatised

Elektrivarustus

Betoonitööd


Asukoht

Tööde iseloom

 

 

 


Jõhvi-Ida 35/6 kilovoldine piirkonnaalajaam on Ida-Virumaa elektrivõrgu oluline sõlmpunkt, mida läbib aastas ligikaudu 28 600 MWh elektrienergiat. Alajaam varustab elektriga enam kui 2200 klienti ehk ligi kolmandikku Jõhvi linna majapidamisi ja ettevõtteid, sealhulgas Jõhvi kontserdimaja, Viru vanglat, Eesti Energia Tehnoloogiatööstust ja piimatööstust. AS Merko Infra ehitas uue alajaama hoone, paigaldas jaotus- ja juhtimisseadmed ning asendas senised trafod oluliselt võimsamatega. Tööde käigus vahetati 1960ndatest pärit alajaama amortiseerunud seadmed kaasaegsete elektrivõrguseadmete vastu, mis on distantsilt juhitavad ja võimaldavad sündmustele koheselt reageerida ning avastada rikkekohti ja taastada elektrivarustus klientidele senisest kiiremini. Lisaks paigaldati alajaama tänapäevased keskkonna- ja elektriohutust parandavad seadmed.

1. juulil 2021. aastal omandas Merko Ehitus Eesti osaluse Connecto Eestis ning senine Merko elektriehituse ärivaldkond liitus Connectoga. Ühiselt Connecto kaubamärgi alt tegutsemine võimaldab pakkuda varasemast oluliselt laiemat teenuste valikut – lisaks madal-, kesk- ja kõrgepinge elektrivõrkude projekteerimisele, ehitusele ja hooldusele tegutseb Connecto ka telekommunikatsiooni- ja gaasivõrkude valdkonnas.

Vaata Connecto tehtud töid.

Tellija:
Elektrilevi OÜ
Projekti nimi:
Jõhvi-Ida 35/6 kV alajaam
Kategooria:
Elektrivarustus
Ehitise tüüp:
Alajaamad
Projekteerija:
AS Merko Inrfa
Tööde iseloom:
Rekonstrueerimine
Riik:
Eesti
Aadress:
Malmi 10, Jõhvi, Ida-Virumaa
Projekti algus:
2014
Valmimise aasta:
2015

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega. Loe küpsistest lähemalt.