Kasutad veebilehitsejat, mida tootja enam ei uuenda. Palun vaheta veebilehitsejat või laadi turvaliseks internetikülastuseks ja meie veebilehe sisu õigesti nägemiseks alla uuem brauser:

Kiisa AJ 10 kV, 110 kV ja 330 kV liitumispunktide rajamineAsukoht

Tööde iseloom

Muud

Staatus

Valmimise aeg


Hooned
Insenerrajatised
Betoonitööd

2010. aastal täielikult renoveeritud Kiisa 330/220/110/35/10 kV alajaama laiendamise eesmärgiks oli rajada liitumispunktid uue 250MW Kiisa Avariireservelektrijaama tarbeks. Lepingu täitmiseks tuli projekteerida ja ehitada üks 330kV duplex lahter, üks 110kV simplex lahter ning kaks 10kV elektrijaama omatarbe lahtrit. 330kV lahtri kaudu hakkab uus elektrijaam Eesti elektrivõrku toitma 140MW võimsusega ning 110kV lahter 110MW võimsusega. Ehitustööd toimusid pingestatud alajaamas, mille tõttu langes väga suur rõhk tööde planeerimisele ning töömeeste turvalisusele. Lahtrite ehitustööde hulka kuulusid pinnasetööd, seadmete vundamentide ja alusraamide ehitamine, seadmete paigaldus, kaablite ühendamine ning seadistus ja sidumistööd olemasoleva alajaamaga. 10kV omatarbe lahtrite seadmete jaoks rajati kaks eraldi 12 m² suurust kergpaneelhoonet koos kaablikeldritega.

1. juulil 2021. aastal omandas Merko Ehitus Eesti osaluse Connecto Eestis ning senine Merko elektriehituse ärivaldkond liitus Connectoga. Ühiselt Connecto kaubamärgi alt tegutsemine võimaldab pakkuda varasemast oluliselt laiemat teenuste valikut – lisaks madal-, kesk- ja kõrgepinge elektrivõrkude projekteerimisele, ehitusele ja hooldusele tegutseb Connecto ka telekommunikatsiooni- ja gaasivõrkude valdkonnas.

Vaata Connecto tehtud töid.

Tellija:
AS Elering
Projekti nimi:
Kiisa AJ 10 kV, 110 kV ja 330 kV liitumispunktide rajamine
Kategooria:
Insenerrajatised
Ehitise tüüp:
Energiarajatised
Tööde iseloom:
Rekonstrueerimine
Riik:
Eesti
Aadress:
Tõdva küla, Saku, Harjumaa
Projekti algus:
2012
Valmimise aasta:
2013

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega. Loe küpsistest lähemalt.