Kasutad veebilehitsejat, mida tootja enam ei uuenda. Palun vaheta veebilehitsejat või laadi turvaliseks internetikülastuseks ja meie veebilehe sisu õigesti nägemiseks alla uuem brauser:

Kohtla-Järve piirkonna veehaarded ja veetöötlusjaamadAsukoht

Tööde iseloom

Muud

Staatus

Valmimise aeg


Hooned
Insenerrajatised
Betoonitööd

Projekti „Kohtla-Järve piirkonna veehaarded ja veetöötlusjaamad“ raames rajati 20 uut puurkaevu (Püssi – 1, Kohtla-Järve – 4, Ahtme – 6, Kurtna Vasavere – 9), rekonstrueeriti 6 puurkaevu (Püssi – 1, Kurtna Vasavere – 5). Rekonstrueeriti Kurtna Vasavere II astme pumpla, mille juurde rajati uued puhta vee reservuaarid suurusega 2 x 500 m³. Rajati uus Kohtla Järve IV astme survetõstmise pumpla koos reservuaaridega 2 x 1000 m³. Ehitati uus veepuhastusjaam Ahtmesse – maksimaalse tootlikkusega 11 200 m³/ööpäevas –, mis varustab veega Ahtme linnaosa, Jõhvi ja Kohtla-Järve linna. Rajati uus Püssi veepuhastusjaam, tootlikkusega kuni 270 m³/ööpäevas. Kõik rajatised on täisautomaatsed, kaugjälgimise ja -juhtimisega: operaator saab juhtimiskeskuse kaudu juhtida kõiki pumplaid ja veepuhastusjaamu.

Projektis oli rida väljakutseid: Kurtna Vasavere ja Püssi vaheline kaugus – 45 km, samuti objektide arv – korraga olid töös objektid neljas linnas ja tosina hoone juures. Suurim väljakutse seisnes aga veepuhastusjaama käivitamises, seadistamises ja esmases opereerimises. Nimelt, tehnoloogilise objekti eripäraks on see, et kogu ehitise väärtus võib muutuda olematuks, kui veepuhastuse tehnoloogia ei hakka tööle vastavalt projektile.

Tellija:
OÜ Järve Biopuhastus
Projekti nimi:
Kohtla-Järve piirkonna veehaarded ja veetöötlusjaamad
Kategooria:
Insenerrajatised
Ehitise tüüp:
Veepuhastus ja -töötlus
Tööde iseloom:
Uus ehitis; rekonstrueerimine
Riik:
Eesti
Aadress:
Kohtla-Järve, Ida-Virumaa
Projekti algus:
2010
Valmimise aasta:
2012

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega. Loe küpsistest lähemalt.