Kasutad veebilehitsejat, mida tootja enam ei uuenda. Palun vaheta veebilehitsejat või laadi turvaliseks internetikülastuseks ja meie veebilehe sisu õigesti nägemiseks alla uuem brauser:

Kolme Tallinna 110kV õhuliini asendamine kaabelliinidegaHooned

Insenerrajatised

Elektrivarustus

Betoonitööd


Asukoht

Tööde iseloom

 

 

 


Lepingu raames asendatakse kaabelliiniga 110kV õhuliin Tallinnas asuvate Kadaka ja Veskimetsa alajaamade vahel. Osaliselt asendatakse kaabelliiniga 110kV õhuliinid Harku ja Veskimetsa ning Harku ja Kadaka alajaamade vahel. Paigaldatavate kaablite maht on kokku ligi 10 kilomeetrit. Kaablite paigaldamiseks kasutatakse nii lahtist kui ka kinnist meetodit. Maakaabel paigaldatakse kogu trassi ulatuses 1,5-6 meetri sügavusele pinnasesse. Pärast tööde lõppu taastatakse sõidu- ja kõnniteede asfaltkate ning rajatakse tuhandeid ruutmeetreid haljastust.

Uute kõrgepingekaablite rajamine parandab Mustamäe ja Haabersti linnaosade ning Tallinna lähiümbruse varustuskindlust. Kuna pärast uute kaablite paigaldust demonteeritakse senised õhuliinid, väheneb Õismäe ja Astangu kandis õhuliinidega kaasnev visuaalne mõju linnaruumile.

Töid teostab konsortsium AS Merko Infra ja Connecto Eesti AS.

1. juulil 2021. aastal omandas Merko Ehitus Eesti osaluse Connecto Eestis ning senine Merko elektriehituse ärivaldkond liitus Connectoga. Ühiselt Connecto kaubamärgi alt tegutsemine võimaldab pakkuda varasemast oluliselt laiemat teenuste valikut – lisaks madal-, kesk- ja kõrgepinge elektrivõrkude projekteerimisele, ehitusele ja hooldusele tegutseb Connecto ka telekommunikatsiooni- ja gaasivõrkude valdkonnas.

Vaata Connecto tehtud töid.

Tellija:
Elering AS
Projekti nimi:
Kolme Tallinna 110kV õhuliini asendamine kaabelliinidega
Kategooria:
Elektrivarustus
Ehitise tüüp:
Liinirajatised
Koostööpartner:
Connecto Eesti AS
Tööde iseloom:
Uus ehitis
Riik:
Eesti
Aadress:
Kadaka tee 42e, Tallinn
Projekti algus:
2019
Valmimise aasta:
2020

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega. Loe küpsistest lähemalt.