Kasutad veebilehitsejat, mida tootja enam ei uuenda. Palun vaheta veebilehitsejat või laadi turvaliseks internetikülastuseks ja meie veebilehe sisu õigesti nägemiseks alla uuem brauser:

Tallinna Lennujaama trammiliini taristu projekteerimine ja ehitamineAsukoht

Tööde iseloom

Muud

Staatus

Valmimise aeg


Hooned
Insenerrajatised
Betoonitööd

Merko on mitme projekti kaudu andnud oma panuse Tallinna ühistranspordivõrgu uuendamisse. 2017. aasta novembris valminud 4. trammiliini pikendus tagab kiire ühenduse kesklinna ja lennujaama vahel, aga ka ligipääsu tulevikus Ülemistele kavandatavasse Rail Balticu reisiterminali. Trammitee pikendus algab Peterburi maantee äärde rajatud pöördekanjonist, kulgeb raudtee ja Suur-Sõjamäe tänavate alt tunnelist läbi, jõuab süvendis tõustes Keevise tänaval maapinnale ning lõpeb tagasipöörderingiga lennujaama juures. Eesti esimese trammitunneli 150 meetri pikkuse suletud osa ja 125 meetri pikkuse rambi rajamiseks teisaldasime 10 000 m³ paekivi ja 6000 m³ pinnast, kokku valasime või monteerisime 1000 m³ betooni, millele lisandub trammiteede ja kandekonstruktsioonide rajamiseks kasutatud ligi 700 m³ betooni.

Tellija:
Tallinna Linnatranspordi AS
Projekti nimi:
Tallinna Lennujaama trammiliini taristu projekteerimine ja ehitamine
Kategooria:
Insenerrajatised
Ehitise tüüp:
Transpordirajatised
Koostööpartner:
KMG Insenerehituse AS
Peaprojekteerija:
K-Projekt AS
Tööde iseloom:
Uus ehitis
Riik:
Eesti
Aadress:
Tallinn
Projekti algus:
2015
Valmimise aasta:
2017

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega. Loe küpsistest lähemalt.