Kasutad veebilehitsejat, mida tootja enam ei uuenda. Palun vaheta veebilehitsejat või laadi turvaliseks internetikülastuseks ja meie veebilehe sisu õigesti nägemiseks alla uuem brauser:

Neringa hotelli rekonstrueerimis- ja renoveerimistöödAsukoht

Tööde iseloom

Muud

Staatus

Valmimise aeg


Hooned
Insenerrajatised
Betoonitööd

Neringa hotell paikneb Vilniuse vanalinna peatänaval Gediminase prospektil. Nii hotellihoone kui ka selle esimesel korrusel asuv kuulus Neringa restoran on üks Vilniuse kõige olulisem arhitektuuripärl. Hoone on kantud kultuuripärandi nimistusse ühes Neringa restorani 1960. aastal loodud siseinterjööriga, mille juurde kuuluvad ka Juozas Kėdainise bareljeef „Neringa“ ning Vladas Jankauskase ja Vytautas Povilaitise seinamaal „Neringa ja Naglis“. Restoran avas uksed 1959. aastal ja esimesest päevast peale on selle sisekujundus andnud ainest kuulujuttudele ja aruteludele ning pakkunud professionaalset huvi kogu endises Nõukogude Liidus. Neringast sai boheemlaste ja intellektuaalide, poliitikute ja kunstnike, õpetajate ja arstide armastatud kohtumispaik. Seal käisid suitsetamas, õhtustamas ja napsitamas tolle aja kõige tähtsamad ja kuulsamad inimesed nii Leedust kui ka teistest endistest liiduvabariikidest. Ajad on muutunud, ent Neringal on õnnestunud säilitada oma vaimsus ja stiil, meelitades ligi nii vanu kundesid kui ka nooremate põlvkondade esindajaid nii kohalike kui ka linna lugupeetud külaliste seast.

Rekonstrueerimis- ja renovatsioonitööd hõlmasid ka uue maa-aluse parklaga hoone ehitamist, mis tõstis hotellitubade arvu. Varasema 60 asemel on neid nüüd 119. Ajaloolist Neringa restorani uuendati, ent selle välimus ei muutunud kuigi palju, kuna restorani interjöör kuulub Leedu riikliku muinsuskaitse alla.

Tellija:
UAB Neringos viešbutis
Projekti nimi:
Neringa hotelli rekonstrueerimis- ja renoveerimistööd
Kategooria:
Hooned
Ehitise tüüp:
Hotellid, spaad ja terviseasutused
Arhitekt:
Alvidas Songaila
Peaprojekteerija:
UAB Renova
Tööde iseloom:
Rekonstrueerimine; renoveerimine
Riik:
Leedu
Aadress:
Gedimino avenüü 23, Vilnius
Projekti algus:
2017
Valmimise aasta:
2020

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega. Loe küpsistest lähemalt.