Kasutad veebilehitsejat, mida tootja enam ei uuenda. Palun vaheta veebilehitsejat või laadi turvaliseks internetikülastuseks ja meie veebilehe sisu õigesti nägemiseks alla uuem brauser:

Noblessneri lainemurdjaAsukoht

Tööde iseloom

Muud

Staatus

Valmimise aeg


Hooned
Insenerrajatised
Betoonitööd

Kunagise Tsaari-Venemaa tähtsaimast allveelaevade tehasest on saanud inimestele ja merele avatud sadamalinnak, kuhu Merko on koostöös BLRTga rajanud moodsa elukeskkonna ning kujundanud Tallinna elanike ja külaliste seas populaarseks ajaviitmise kohaks muutunud avalikku linnaruumi.

Koos Staapli elukvartali kerkimisega rajati Krusensterni väljak ja sadamakai nr 43 peale promenaad Eesti kõige mereäärsemate korterelamute ja merepiiri vahele. 2019. aastal lõppesid Noblessneri sadamakai nr 42 rekonstrueerimistööd ja valmis sai rannapromenaad Kai kunstikeskuse ees.

Noblessneri väikelaevasadama akvatooriumi kaitsmiseks Eesti ja Soome vahel seilavate kiirlaevade ning tormituulte põhjustatud lainetuse eest rajati sadama suudmesse uus lainemurdja-kai.

Ligi 70 meetri pikkuse lainemurdja rajamiseks süvistati merre 13 meetri pikkused sulundseina elemendid, mis ankurdati merepõhja 1:3 kaldenurgaga 16 meetri pikkuste süvisvaiadega. Kaiseina tagune täideti paekiviga ja sulundseina peale rajati raudbetoonist ääretala. Kai välisküljele rajati katendi pinnast meetri kõrgune täitele toetuv tugimüür.

Lainemurdja-kai esiküljel on puitvenderdus ja terasredelid, kai pinnal pollarid ning vee- ja elektrivarustuse postid. Kai peale on rajatud raudbetoonist katend paksusega 140 mm. Kai merepoolne külg on lahendatud 1:1,5 kaldega nõlvaga, mida kindlustavad 5-tonnised tetrapoodid.

Noblessneri väikelaevasadama lainemurdja ehitustööd teostati koostöös Insenerehituse ASiga.

Tellija:
BLRT Grupp AS
Projekti nimi:
Noblessneri lainemurdja
Kategooria:
Insenerrajatised
Ehitise tüüp:
Sadamarajatised
Koostööpartner:
Insenerehituse AS
Peaprojekteerija:
EstKonsult OÜ
Tööde iseloom:
Rekonstrueerimine
Riik:
Eesti
Aadress:
Peetri tn, Tallinn
Projekti algus:
2018
Valmimise aasta:
2019

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega. Loe küpsistest lähemalt.