Kasutad veebilehitsejat, mida tootja enam ei uuenda. Palun vaheta veebilehitsejat või laadi turvaliseks internetikülastuseks ja meie veebilehe sisu õigesti nägemiseks alla uuem brauser:

Paide alajaama 330kV jaotla osaline renoveerimineHooned

Insenerrajatised

Elektrivarustus

Betoonitööd


Asukoht

Tööde iseloom

 

 

 


Paide alajaama 330 kV jaotla osaline renoveerimine toimus 2 aasta jooksul, kuna tööde teostamiseks vajalikke katkestusi olulises 330 kV elektrivõrgus oli võimalik lubada ainult 2012 a. ja 2013 a. suvisel perioodil. Osalise renoveerimise käigus tuli töötada keerulistes tingimustes pingestatud seadmetega alajaama territooriumil. Ehitati uus õhuliini lahter ühenduseks Eesti elektrijaama alajaamaga ning samuti uued lahtrid ja vundamendid 330 kV trafodele, millest üks asendati eraldi hanke raames uuega. Olemasolev alajaama hoone lammutati osaliselt ning allesjäänud hooneosale ehitati uus katus ning anti kaasaegsem välimus. Ehitati ka uus 20 kV jaotla, kuhu ühendati alajaama uus omatarbetrafo ja reaktorid.

1. juulil 2021. aastal omandas Merko Ehitus Eesti osaluse Connecto Eestis ning senine Merko elektriehituse ärivaldkond liitus Connectoga. Ühiselt Connecto kaubamärgi alt tegutsemine võimaldab pakkuda varasemast oluliselt laiemat teenuste valikut – lisaks madal-, kesk- ja kõrgepinge elektrivõrkude projekteerimisele, ehitusele ja hooldusele tegutseb Connecto ka telekommunikatsiooni- ja gaasivõrkude valdkonnas.

Vaata Connecto tehtud töid.

Tellija:
AS Elering
Projekti nimi:
Paide alajaama 330kV jaotla osaline renoveerimine
Kategooria:
Elektrivarustus
Ehitise tüüp:
Alajaamad
Projekteerija:
Jako Järvsaar
Tööde iseloom:
Rekonstrueerimine
Riik:
Eesti
Aadress:
Paide, Järvamaa
Projekti algus:
2011
Valmimise aasta:
2013

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega. Loe küpsistest lähemalt.