Kasutad veebilehitsejat, mida tootja enam ei uuenda. Palun vaheta veebilehitsejat või laadi turvaliseks internetikülastuseks ja meie veebilehe sisu õigesti nägemiseks alla uuem brauser:

Pärnu Vallikraavi kaldakindlustus ja pargialaAsukoht

Tööde iseloom

Muud

Staatus

Valmimise aeg


Hooned
Insenerrajatised
Betoonitööd

Pärnu vallikraavi ja pargiala puhul on tegemist arhitektuuri- ja ajaloomälestisega ning muinsuskaitse- ja looduskaitsealuse objektiga. Ehitustööde käigus taastati arheoloogiliste uuringute mõistes olulised positsioonid, nt potern (tunnel mäe sees, st pikikäik survet vastuvõtva massiivse vesiehitise keres), tenail (kaitserajatise üks osa) ja keskaegsed puidust kaldakindlustused, mis kõik annavad ümbritsevale keskaegse hõngu. Samas, objektil teostati väga palju erinevaid tööliike – sulundseina süvistamine, betoonitööd, silla ehitamine, müüride ladumine, erinevat liiki teede ehitamine, trasside rajamine, elektritööd, katusealuste ehitamine, makettide rajamine, mänguväljakute ehitamine, suuremahulised haljastustööd, ujuvkaide ehitamine, purskkaevu rajamine jne. Võib öelda, et Pärnu ja kogu Eesti ajalugu on saanud vallikääru pargis uue „hingamise“.

Tellija:
Pärnu Linnavalitsus
Projekti nimi:
Pärnu Vallikraavi kaldakindlustus ja pargiala
Kategooria:
Insenerrajatised
Ehitise tüüp:
Maaparandus ja maastikukujundus
Tööde iseloom:
Rekonstrueerimine
Riik:
Eesti
Aadress:
Pärnu
Projekti algus:
2009
Valmimise aasta:
2010/2011

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega. Loe küpsistest lähemalt.