Kasutad veebilehitsejat, mida tootja enam ei uuenda. Palun vaheta veebilehitsejat või laadi turvaliseks internetikülastuseks ja meie veebilehe sisu õigesti nägemiseks alla uuem brauser:

Saare 110kV alajaama rekonstrueerimineHooned

Insenerrajatised

Elektrivarustus

Betoonitööd


Asukoht

Tööde iseloom

 

 

 


Tartu ja Mustvee vahel asuva Saare 110 kV alajaama rekonstrueerimine aitab Eleringil tagada varustuskindlust Eesti elektrisüsteemi Lõuna piirkonnas. Võtmed kätte projekteerimis- ja ehituslepingu raames ehitati Saare alajaama vana demonteeritud jaotla asemele uus H-skeemiga kolme võimsuslülitiga 110 kV välisjaotla ning kaablikeldriga juhtimishoone. Jaotlasse ühendati kaks õhuliini ning uuele vannvundamendile ümbertõstetud jõutrafo. Alajaama seadmed seoti juhtimis-, abi- ja kontrollsüsteemidega. Projekteerimisel lähtuti võimalusest Saare alajaama tulevikus perspektiivselt laiendada, kui see peaks olemasolevate või uute elektritarbijate kasvavate koormuste teenindamiseks vajalikuks osutuma.

1. juulil 2021. aastal omandas Merko Ehitus Eesti osaluse Connecto Eestis ning senine Merko elektriehituse ärivaldkond liitus Connectoga. Ühiselt Connecto kaubamärgi alt tegutsemine võimaldab pakkuda varasemast oluliselt laiemat teenuste valikut – lisaks madal-, kesk- ja kõrgepinge elektrivõrkude projekteerimisele, ehitusele ja hooldusele tegutseb Connecto ka telekommunikatsiooni- ja gaasivõrkude valdkonnas.

Vaata Connecto tehtud töid.

Tellija:
Elering AS
Projekti nimi:
Saare 110kV alajaama rekonstrueerimine
Kategooria:
Elektrivarustus
Ehitise tüüp:
Alajaamad
Projekteerija:
AS Merko Infra
Tööde iseloom:
Rekonstrueerimine
Riik:
Eesti
Aadress:
Saarjärve küla, Saare vald, Jõgeva maakond
Projekti algus:
2016
Valmimise aasta:
2017

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega. Loe küpsistest lähemalt.