Kasutad veebilehitsejat, mida tootja enam ei uuenda. Palun vaheta veebilehitsejat või laadi turvaliseks internetikülastuseks ja meie veebilehe sisu õigesti nägemiseks alla uuem brauser:

Solaris keskusAsukoht

Tööde iseloom

Muud

Staatus

Valmimise aeg


Hooned
Insenerrajatised
Betoonitööd

2009 aasta oktoobris avati keskus Solaris, mis on suurim meelelahutus-, kaubandus- ja kultuurikeskus Tallinnas. 6235 m² netopinnale on paigutatud 1800-kohaline modernne Nokia Kontserdisaal, mille rajamisel on arvestatud nii akustiliste kui ka digitaalse heliga kontsertide ja etenduste korraldamise võimalikkusega. Saali rajamisel on arvestatud ka kino, balleti ja ooperietenduste vajadustega. Lisaks on hoones seitsme saaliga Cinamoni kinokompleks ja kahe saaliga Artise väärtfilmikeskus. Hoonesse mahtus ka kolme saaliga tantsuakadeemia, 13 toitlustuskohta ning restorani ja põnevalt lahendatud katuseterrass. Lisaks mahutab Solaris ka linna suurimat raamatukauplust, 14 000 m² kontoreid, kaubandust, telekeskust, Tallinna Pressikeskust ning sügaval maa all ka 240-kohalist autoparklat. Ehitisse on rajatud kaks maaalust täiskorrust ning viis korrust maapinnast ülespoole. Tänu avaratele ruumidele ja suurtele aatriumidele hõlmab hoone 258 000 m³ mahtu. Hoone rajamise üheks kriteeriumiks oligi – palju avarust ja palju looduslikku materjali.

Tellija:
AS Uus Sakala
Projekti nimi:
Solaris keskus
Kategooria:
Hooned
Ehitise tüüp:
Kaubandus- ja meelelahutuskeskused
Arhitekt:
Raivo Puusepp
Tööde iseloom:
Uus ehitis
Riik:
Eesti
Aadress:
Rävala pst 12/ Estonia pst 7, Tallinn
Projekti algus:
2004
Valmimise aasta:
2009

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega. Loe küpsistest lähemalt.