Kasutad veebilehitsejat, mida tootja enam ei uuenda. Palun vaheta veebilehitsejat või laadi turvaliseks internetikülastuseks ja meie veebilehe sisu õigesti nägemiseks alla uuem brauser:

Tallinna Botaanikaaia põhjapoolne kasvuhooneHooned

Insenerrajatised

Elektrivarustus

Betoonitööd


Asukoht

Tööde iseloom

 

 

 


Tallinna Botaanikaaia Põhjapoolne kasvuhoone koosneb troopika- ning ariidse kliimaga tsoonist. Kasvuhoone vundament rajati ebasoodsa pinnase tõttu läbi kannvundamentide puuritud injektsioonivaiadele. Hoone karkassiks on monteeritud teraskonstruktsioon. Arhitektuurselt kõige lennukam osa hoonest on katus, mis oma kümne erineva suuruse ja kaldega peamiselt kasvuhoone keskele kokku jookseb. Seinad on peaasjalikult alumiiniumklaasfassaad, katus on kaetud polükarbonaatplaatidega. Hoone kliimat juhib automaatika, mis lisaks tavapärasele küttesüsteemile võimaldab reguleeritavate akende, päiksevarjude ja niisutusventilaatoritega säilitada vajalikku keskkonda aastaringselt. Lisaks on troopika-osas kosk ja oja, mis võimaldavad Tallinna Botaanikaaia rikkaliku ekspositsiooni keskel luua veelgi rohkem troopikahõngu.

Tellija:
Tallinna Keskkonnaamet
Projekti nimi:
Tallinna Botaanikaaia põhjapoolne kasvuhoone
Kategooria:
Hooned
Ehitise tüüp:
Haridus-, kultuuri- ja spordihooned
Arhitekt:
Nuno Miguel de Sousa Oliveira
Tööde iseloom:
Uus ehitis
Riik:
Eesti
Aadress:
Kloostrimetsa tee 52, Tallinn
Projekti algus:
2009
Valmimise aasta:
2010

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega. Loe küpsistest lähemalt.