Kasutad veebilehitsejat, mida tootja enam ei uuenda. Palun vaheta veebilehitsejat või laadi turvaliseks internetikülastuseks ja meie veebilehe sisu õigesti nägemiseks alla uuem brauser:

Tallinna Lennujaama lennukite hoolduskompleksAsukoht

Tööde iseloom

Muud

Staatus

Valmimise aeg


Hooned
Insenerrajatised
Betoonitööd

Tallinna Lennujaama lennukite hoolduskompleks koosneb lennukite hooldusangaarist hoone keskel ning angaari kolmes küljes asuvatest büroopindadest, ladudest ja töökodadest. Hoone on rajatud paepinnal asuvatele kannvundamentidele, osaliselt on kannvundamentide ankurdamiseks kasutatud lisaks tõmbevaiasid. Põhiliselt on hoone püstitamisel kasutatud monteeritavat raudbetoonkarkassi, angaari-osa kandekonstruktsiooniks on monteeritavad raudbetoonpostid, angaari katuse kandesõrestik on teraskonstruktsioonist (pool katusest toetub peafermile, mille pikkus on 90 m ja kõrgus 11 m). Välisseinad on hoonel sandwich-paneelidest, katusekonstruktsiooniks lamekatus, mis angaari-osas on välimise äravooluga. Insenertehniliselt kõige keerukam on angaari-korpus, mille kõrgus on 26 m ja sille 90 m, angaari lääneküljes asub lennukite sissepääsuuks, mille puhas ava on 90 m ja kõrgus 15 m. Korraga on võimalik angaari paigutada kolm lennukit. Angaari lae all on kaks sildkraanat ning põrandatesse on rajatud spetsiifilised kommunikatsioonid lennukite hooldamiseks. Hoonesse on rajatud nüüdisaegsed tehno- ning tulekustutussüsteemid. Hoolduskompleks on varustatud tänapäevase tehnoloogiaga ning võimaldab pakkuda hooldust ja remonditeenust erinevatele lennukitüüpidele.

Tellija:
AS Tallinna Lennujaam
Projekti nimi:
Tallinna Lennujaama lennukite hoolduskompleks
Kategooria:
Hooned
Ehitise tüüp:
Tööstushooned
Arhitekt:
Joonas Sarapuu
Tööde iseloom:
Uus ehitis
Riik:
Eesti
Aadress:
Väike-Sõjamäe 1A, Tallinn
Projekti algus:
2011
Valmimise aasta:
2012

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega. Loe küpsistest lähemalt.