Kasutad veebilehitsejat, mida tootja enam ei uuenda. Palun vaheta veebilehitsejat või laadi turvaliseks internetikülastuseks ja meie veebilehe sisu õigesti nägemiseks alla uuem brauser:

Tornimäe elamuHooned

Insenerrajatised

Elektrivarustus

Betoonitööd


Asukoht

Tööde iseloom

 

 

 


Merko Ehitus ehitas Tornimäe polüfunktsionaalse kõrghoone elamutorni alates 5ndast korrusest, samuti korrustel 0 – 5 nn. elamutorni südamiku, mis sisaldas iga korrusel liftišahte ja kahte trepikoda ning 0-korrusel tehnilised ruumid, mis jäid elamutorni alla. Korterite arv majas on 181. Hoones on ka üks läbi kahe korruse, 220 m² suurune korter. Korterid teeb omapäraseks igas toas olev jahutus, mehaaniline ventilatsioon korteri sanitaarsõlmes ja sprinkler. Konstruktsiooniliselt on maja monoliitne raudbetoon, mida kulus alates 5ndast korrusest kokku 6200 m³ nii seintele, postidele kui vahelagedele. Tornimäe kõrghoone on kokku 30-korruseline ning brutopinnaga 16 490 m², hoone kompleksi kuuluvad kontoritele eraldatud pind, konverentsikeskus, 230-toaline viie tärni hotell, lisaks restoranid ning SPA.
Eksklusiivses Tornimäe kõrghoone-elamutornis tuli kõrguses töötajate turvalisuse tagamiseks ja betoonitööde efektiivsemaks teostamiseks kasutada esmakordselt kogu hoone perimeetri vastu paigaldatud tuuleseina, mis kujutas endast kombineeritud karkassile kinnitatud 2,5 korruse kõrgust laineplekist suletud seina, mida sai vahelagede servadele kinnitades koos ehituse edenemisega ülesse tõsta. Süsteem sisaldas veel vahelagede külge kinnitatavaid materjalide vastuvõtulavasid ja piirestatud treppi tuuleseina sisesele tööfrondile pääsemiseks. Uuendusena kasutati ka vertikaalset, hoonesisest ja vahelülidega üle 100 meetriseks pikendatud toruliini betooni transportimiseks korruste vahelagede tööfrontidele, mille tööorganiks oli liini alumise otsa külge ühendatud betoonipump.

Tellija:
OÜ Tornimäe Apartments
Projekti nimi:
Tornimäe elamu
Kategooria:
Hooned
Ehitise tüüp:
Eluhooned
Arhitekt:
Meeli Truu
Tööde iseloom:
Uus ehitis
Riik:
Eesti
Aadress:
Tornimäe 3, Tallinn
Projekti algus:
2004
Valmimise aasta:
2007

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega. Loe küpsistest lähemalt.