Kasutad veebilehitsejat, mida tootja enam ei uuenda. Palun vaheta veebilehitsejat või laadi turvaliseks internetikülastuseks ja meie veebilehe sisu õigesti nägemiseks alla uuem brauser:

Türi põhikoolAsukoht

Tööde iseloom

Muud

Staatus

Valmimise aeg


Hooned
Insenerrajatised
Betoonitööd

Türi Põhikooli hoonekompleks koosneb kolmnurkse põhiplaaniga kahekorruselisest õppehoonest ja ristkülikukujulise põhiplaaniga kolmekorruselisest spordihoonest. Kokku 7980 m² suuruse pinnaga liginullenergiakompleks on mõeldud kuni 600 õpilasele.

Türi uut koolihoonet iseloomustab kandekonstruktsioonide mitmekesisus, käsitööna valminud fassaadid, spordihoone suured perforeeritud ja klaasfassaadid ning eripärane tunneliosa koolist võimlani ehk nn jooksukoridor, mis liidab kaks hooneosa tervikuks.

Esimese korruse kaudu ühendatud õppe- ja spordihoone vahele rajasime amfiteatri eeskuju järgiva õueala, mis võimaldab koolil korraldada õppetööd ja ühiseid sündmusi välitingimustes. Ühtlasi on sisehoovi trepistik kogu Türi kogukonnale väga vajalik koosviibimis- ja virgestusala.

Tellija:
Türi Vallavalitsus
Projekti nimi:
Türi põhikool
Kategooria:
Hooned
Ehitise tüüp:
Haridus-, kultuuri- ja spordihooned
Arhitekt:
Karisma Arhitektid OÜ - Risto Parve
Peaprojekteerija:
AS Merko Ehitus Eesti
Tööde iseloom:
Uus ehitis
Riik:
Eesti
Aadress:
Ferdinand Johann Wiedemanni 3, Türi, Järva maakond
Projekti algus:
2019
Valmimise aasta:
2020

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega. Loe küpsistest lähemalt.