Kasutad veebilehitsejat, mida tootja enam ei uuenda. Palun vaheta veebilehitsejat või laadi turvaliseks internetikülastuseks ja meie veebilehe sisu õigesti nägemiseks alla uuem brauser:

Veerenni korterelamud, III etappHooned

Insenerrajatised

Elektrivarustus

Betoonitööd


Asukoht

Tööde iseloom

 

 

 


Uus-Veerenni Park kortermajad kerkivad Uus-Veerenni arendusala Vana-Lõuna tänava poolsesse külge Pille tänava äärde. 2021. aasta suvel valmivate kahe neljakorruselise ja ühe kuuekorruselise hoone juurde rajatakse haljastus ning lõuna- ja läänepäikesele avatud puhke- ja mänguala, jalakäijatele ehitatakse välja kvartalisisesed kergliiklusteed ja autodele maa-alune parkla.
Uus-Veerenni Pargi arhitektuurse lahenduse loomisel sai arhitekt Velle Kadalipp inspiratsiooni vineerist kui materjalist, millele samas asukohas varem asunud Lutheri vabrik ajalooliselt väärtust on lisanud. Vineeri kihilise struktuuri ja triibulise läbilõike vihjeid on kujundusvõtetena näha nii majade fassaadidel kui ka trepikodades. Kõrgem hoonemaht on oma vormilt kumer nagu painutatud vineer, mis kaardub ümber kõrvalasuva liiklusringi.
Uued korterelamud on B energiaklassiga ja ehitatakse Targa Maja põhimõttel. Hoonetes on ühe- kuni neljatoalised korterid, millest osades on privaatsed rõdud või sisehoovi avanevad terrassid. Korterites on soojustagastusega sundventilatsioon ja ruumipõhiselt juhitav vesipõrandaküte.
Uus-Veerenni on Tallinna kesklinna suurim terviklik elamuarenduse ala, mis paikneb Veerenni, Vana-Lõuna ja Tehnika tänavate vahel. Arendusprojekti kogumahus rajatakse järgmise kümne aasta jooksul ligi poolsada uut kortermaja. Hoonete esimestele korrustele valmivad pinnad väikeäridele ja -büroodele, arenduse hilisemas järgus rajatakse lasteaed ja ärihoone.

Brutopind 7344 m2; kaks 4-korruselist ja üks 6-korruseline hoone; kokku 59 korterit

Tellija:
AS Merko Ehitus Eesti
Projekti nimi:
Veerenni korterelamud, III etapp
Kategooria:
Hooned
Ehitise tüüp:
Eluhooned
Arhitekt:
JVR Arhitektid OÜ, Velle Kadalipp
Sisearhitekt:
Kersti Nigols ja Kariina Kaufmann
Projekteerija:
Novarc Group AS
Tööde iseloom:
Uus ehitis
Riik:
Eesti
Aadress:
Pille tn 4, Tallinn
Projekti algus:
2020
Valmimise aasta:
2021

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega. Loe küpsistest lähemalt.