Asud AS MERKO EHITUS kontserni kodulehel group.merko.ee

Skanstes Parks ja Relais le Chevalier said auhinnatud konkursil „Läti 2017. aasta parim hoone“

04.04.2018

Konkursil „Läti 2017. aasta parim hoone“ said projekti Skanstes Parks teise etapi ehitised uuselamute kategoorias esikoha ja rekonstrueerimise kategoorias tuli kolmandaks hotell Relais le Chevalier asukohaga Kaļku tänav 20.

„Iga uus ja väljakutseid pakkuv hoone tähendab Merksi meeskonnale võimalust tõestada ennast uute tehnoloogiate, eriteadmiste ja loova mõtlemise vallas, pakkudes vastu väärtuslikke kogemusi tulevaste projektide jaoks,“ ütles Merksi juhatuse esimees Oskars Ozoliņš. „Oleme keskendunud parimate lahenduste leidmisele ehitusvaldkonna kõige keerulisemates olukordades ja valdkonna professionaalidelt tunnustuse saamine pakub meile erilist rahuldust. Suur tänu kolleegidele suurepäraste töötulemuste eest nendes projektides!“

Hotell Relais le Chevalier paistis silma eriti keerukate tingimuste poolest, sest ehitustöid tuli korraldada Riia vanalinna südames aadressil Kaļķu tänav 20, mis on osa UNESCO maailmapärandi nimekirja kantud Riia ajaloolisest keskusest. „Hotellile ehitati unikaalsed klaasist rõdukonstruktsioonid ja hoones viidi läbi spetsiaalsed tulekindluskatsed; tõsteseadmena kasutasime katusele paigaldatud 100-tonnist mobiilset kraanat – see ei olnud lihtne, kuid tulemus rõõmustab külastajaid nii hotellis kui ka Riia vanalinnas,“ ütles projektijuht Zigmunds Urtāns. Selle projekti raames töötasid tema meeskonnas Helmuts Ritums, Artūrs Serebreņickis ja Jana Gerasimova.

Skanstes Parks elamu teises etapis ehitati kokku 80 uut 2-5-toalist rõdude, terrasside ning suletud parkimiskohtadega korterit, samuti on seal laste mänguväljakud ja kõigile avatud park. „Meie elamuehituse valdkonnas omandatud kogemus on muljetavaldav – Merks on ehitanud kodusid enam kui 1000 perele, mistõttu on eriti oluline, et igat uut elamuehitusprojekti iseloomustaks püsivalt kõrge kvaliteet ja mugavus, mis oleks kooskõlas kaasaegsete linnakodanike nõudmistega,“ ütles projektijuht Andris Bišmeistars. Selle projekti raames töötasid tema meeskonnas Janeks Joma, Dmitrijs Dmitrijevs, Toms Bišmeistars, Agnese Trone, Didzis Vīknse, Mārcis Stucis and Andris Pundiņš.

Konkurssi „Läti aasta parim hoone“ korraldavad ehitajate ühing ja Läti ehitusinseneride liit koostöös majandusministeeriumi, transpordiministeeriumi, keskkonnakaitse ja regionaalarengu ministeeriumi, Läti kohalike ja piirkondlike omavalitsuste ühenduse, 14 ehitussektori avalik-õigusliku organisatsiooni, Riia Tehnikaülikooli ja Turība ülikooli kommunikatsiooniteaduskonnaga. Ekspositsiooni eesmärk on edendada ehitusprotsessi kvaliteeti, selgitada välja ja populariseerida parimaid hooneid ning näiteid Läti ja välismaa ehitusvaldkonna parimate praktikate kohta, edendada valdkonnas professionaalsuse ja kvaliteedi kasvu ning motiveerida valdkonna esindajaid ette võtma uusi erialaseid väljakutseid, pöörates sealjuures erilist tähelepanu hoonele kui ehitusprotsessi lõpptulemusele.