Haridus ja järelkasv

Merko stipendium 2020


Oleme alates 2007. aastast tunnustanud stipendiumitega Tallinna Tehnikaülikooli inseneriõppe tudengeid ja noori õppejõude, et aidata tagada ehitusvaldkonna järelkasvu ja õppejõududel tuleviku ehitusmeistritele paremat ehitusõpet pakkuda.

Merko noore õppejõu ja teadlase 2020. aasta stipendiumi pälvib inseneriteaduskonna teadustöötaja Simo Ilomets, kelle puhul hinnatakse kõrgelt tema panust kaasaegse ja innovaatilise ehitusfüüsika arendamisse. Simo koondab Euroopa parimate spetsialistide tarkused, teeb olulist teadustööd, koolitab Eesti ehitusinsenere ja konsulteerib paljusid projekte. Simo tõeline kutsumus on ehitusfüüsika valdkonna arengu vedamine Tallinna Tehnikaülikooli õppe- ja teadustöös.

Inseneriõppe stipendiumiga tunnustatakse ehitiste projekteerimise ja ehitusjuhtimise kolmanda kursuse tudengit ning Merko Lahekalda objekti praktikanti Karl Treialit, kes on tõeline insener – kõigepealt mõtleb ülesande läbi ja alles siis asub tegutsema. Karl on kohusetundlik, õpihimuline ja hakkaja noor. Ta saab imehästi aru, et täiendavad küsimused ja vastutuse võtmine on see, mis väärt lisatarkust toob. Karlist kumab pühendumus ehitusvaldkonnale ja selge visioon oma õpingutest ning sellest, kuhu koolis tehtav lõpuks välja peab viima. Positiivne suhtumine, hea suhtlemine, kiire kohanemine ja võime igale probleemile lahendust leida – see on olemas Karlis ja see on just see, mida me Merkos väärtustame.

Projekti algus:
2020
Projekti lõpp:
2020
Koduleht:
https://www.taltech.ee/arengufond